Об'єктивний погляд на ситуацію

Теорія поколінь & Риси характеру працівників

03 сґчня 2020

Наприкінці 1980-х років американських дослідників Вільяма Штрауса та Ніла Хоува привернув увагу той факт, що люди певної вікової групи схильні розділяти особливий набір переконань, стосунків, цінностей і моделей поведінки, оскільки вони росли в однакових історичних умовах. Так у 1991 році вийшла їх перша книга "Покоління", а у 1997 детальний аналіз теорії поколінь - "Четверте перетворення", яка стала настільною книгою для багатьох менеджерів та допомогла їм зрозуміти поколіннєві особливості при формуванні кадрової політики, вирішивши таким чином стратегічні проблеми своїх організацій.

Покоління - сукупність усіх людей, народжених в проміжок часу з однаковими ключовими історичними подіями та становить приблизно 20-22 роки або одну фазу життя: дитинство, молодість, середній вік і старість. Кожне покоління переживає 4 перетворення: Криза (1929-1939) → Підйом (1939-1963) → Пробудження (середина 1960-х-1984) → Спад (середина 1980-х -кінець 2000-х).

Домінантне покоління, яке досягло повноліття в епоху Пробудження і Кризи, відіграє головну роль у формуванні епохи.

Рецесивне покоління, яке досягло повноліття в епоху Підйому і Спаду, має залежну роль у формуванні епохи.

 

РИСИ ПОКОЛІНЬ

Втрачене покоління (1883-1900). Народжені між Першою і Другою світовими війнами. Рано у 18 років, не закінчивши школу, покликані на фронт, тому дістали назву "дезорієнтоване, блукаюче безцільно". Звикли вбивати.

Велике покоління (1901-1924). Народженим у ці роки характерна впевненість, оптимізм і прагнення до єднання. Стали втіленням духу цієї епохи.

Мовчазне покоління (1925-1945). Це діти Великої депресії. Вони ніколи не піднімалися на знак протесту. З досвіду дитинства та наполягання батьків бути ощадливими, бережливі та навіть скупі. Вони побачили падіння націонал-соціалізму та ядерну катастрофу в Японії. Прагнули одружитися та мати дітей у ранньому віці. Це покоління реформувало шлюбні закони, що призвело до хвилі розлучень між парами.

Бебі-бумери (1946-1964). Ці роки характеризуються різким зростанням народжуваності. Заможні, активні, фізично міцніші за попередні покоління. Притаманне надмірне споживацтво.

Покоління Х (1963-1980). Відсутність оптимізму і впевненості у завтрашньому дні, самовпевнені, абсолютний нігілізм (світогляд) і відкидання всіх колишніх догм. Цінують гучку агресивну музику, повну свободу самовираження. З'явився ВІЛ.

Покоління Y (1981-2000). Міленіали дорослішали під пильною опікою батьків. Їм притаманний контроль над власним життям, часом, роботою. Цінять роботу в команді. Гарні комунікатори. Випромінюють упевненість в собі, поєднують оптимізм із реалізмом. Вважають себе щасливішими за своїх батьків у фінансовому (71%) та емоційному (62%) аспектах - для економік, що розвиваються. Для розвинених країн ці показники становлять 36% та 31% відповідно.

Покоління Z (кінець 90-х - кінець 2000-х). Internet Generation народилися в епоху глобалізації (економічна, політична та культурна інтеграція всієї Землі) та постмодернізму (безповоротність прогресу, вирішення наукою і технікою глобальних проблем людства, цілісності світу, існування загальнолюдських цінностей). Для них характерні підприємницькі амбіції, прогресивні погляди від освіти до статі, етичне споживання. Батьки занадто опікуються їхнім виховання.

Покоління сніжинок (2000 - сьогодні). Болісно реагують на думки, відмінні від їх власних, та відчувають приниження.  Дуже вразливі емоційно. Погано витримують будь-які навантаження. Не відмовляються від насильства, делегуючи його владі. Легко бувають грубі, коли впевнені у своїй безпеці і коли масово виступають на протестних демонстраціях. Здатні на цькування і знущання над інакомислячими, приниження в соцмережах, судові позови, розгромні статті в ЗМІ, байкотування компаній, що не підтримують їх поглядів. Це найпотужніша спільнота, яку не можна ігнорувати.

 

 

 


предыдущаявесь списокследующая
19.04.2024
Курси валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Ваша думка

Чи працює ваше підприємство під час воєнного стану

Законодавство
УправлінняАудитБухгалтеріяПравоПерсоналПро нас
© 2003-2024 OLZA
Kyiv, Ukraine