Світ ефективного бізнесу
      Як пройти вакцинацію від COVID-19 в Україні  >> 

Обов’язковий аудит фінансової звітності. Хто і коли.

17 травня 2022

Обов’язковий аудит фінансової звітності - це аудит фінансової звітності (консолідованої фінансової звітності) суб’єктів господарювання, які відповідно до законодавства зобов’язані оприлюднити або надати фінансову звітність (консолідовану фінансову звітність) користувачам фінансової звітності разом з аудиторським звітом, що проводиться суб’єктами аудиторської діяльності на підставах та в порядку, передбачених ЗУ "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність".

Порядок подання та оприлюднення фінансової звітності визначено ст.14 ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. № 996. Крім того, ст.14 цього Закону визначає перелік підприємств, діяльність яких підлягає обов'язковому аудиту та оприлюдненню фінансової звітності разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці.

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні ЗУ "Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни" від 03.03.2022 № 2115-ІХ передбачено, що юридичні особи подають фінансові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

Міністерство фінансів України надало роз'яснення щодо подання та оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану або стану війни в Інформаційному повідомленні від 11.03.2022 р.

 

Підприємства, які зобов′язані проводити обов′язковий аудит фінансової звітності та оприлюднювати її на своїй веб-сторінці разом з аудиторським висновком *

Види підприємств
за критеріями

Починаючи з фінансової звітності за 2018 рік

Посилання на Закон

  • Підприємства, що становлять суспільний інтерес ССІ (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів);
  • Публічні акціонерні товариства;
  • Суб’єкти природних монополій на загальнодер-жавному ринку >>
  • Суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях >>

Зобов'язані не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визна-чених законодавством

абз.1 ч.3 ст.14 ЗУ № 996

 

Починаючи з фінансової звітності за 2019 рік

 
  • Великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів;
  • Середні підприємства.

Зобов’язані не пізніше ніж до 1 червня року, що  настає  за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність  разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі).

абз. 2 ч.3 ст.14 ЗУ № 996

  • Інші  фінансові  установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств.

абз. 3 ч.3 ст.14 ЗУ № 996

  • Державні, комунальні підприємства

 

ЗУ № 996 не передбачає

*---------

1 Підприємства, які вперше застосовують МСФЗ з датою переходу 01.01.2018 та перераховують проміжну, річну та консолідовану фінансову звітність за 2018 р., включаючи вступний баланс на 01.01.2018 за МСФЗ згідно з вимогами МСФЗ 1, доцільно оприлюднювати фінзвітність разом з аудиторським висновком на веб-сторінці, починаючи з фінзвітності за 2018 р. (Лист МФУ 35210-06-5/32299 від 07.12.2018).

2 У зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) розділ V "Прикінцеві положення" ЗУ № 996 доповнено пунктом 12, яким подовжено строки оприлюднення фінансової звітності за 2019 рік або консолідованої фінансової звітності за 2019 рік разом з аудиторським звітом, але не пізніше 31.12.2020 року.

 

Будь ласка, оцініть корисність сторінки → 

 


<<увесь список>>
27.06.2022
Курси валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Ваша думка

Чи працює ваше підприємство під час воєнного стану

Законодавство
УправлінняАудитБухгалтеріяПравоКадриПро нас
© 2003-2022 OLZA
Kyiv, Ukraine